Yükleniyor

Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik Nedir?

Kadınların en büyük sorunlarından biri genital ile ilgili yaşanan görüntü bozukluğudur. Bu da genital estetik nedir sorusunu beraberinde getirir. Teknoloji ile eş zamanlı olarak gelişen genital estetik kavramı, genital bölgede kullanılabilen yeni lazer başlıklarının geliştirilmesi ile hızla gelişmiştir. Genital estetik kavramı artık sadece ameliyatla yapılan bir operasyon değil, lazer ve radyo frekansı gibi teknolojilerle bir adım daha ileri gidilerek ortaya çıkan bu teknolojilere ameliyatsız estetik adı verilir. Bu sayede "downtime" adı verilen iş gücü kaybı ve ameliyat sonrası gereken uzun iyileşme süresi en aza indirilebilir. Bu nedenle birçok hasta uygulamadan sonra hızla sosyal hayata döner.

Genital estetik cerrahi ve uygulamaları şu şekilde sıralanabilir: 

Cerrahi Vajina Daraltma (Vajinoplasti), 

Dış Genital Daraltma (Lazer Genital Daraltma), 

Dolgun Dudaklar (Labia Majora Enjeksiyonu), 

Genital Bölge Beyazlatma (Lazer Genital Aydınlatma), 

Kasık Kret Estetiği (Puboplasti-Venüs) Estetik)

Klitoral Kıvrım Düzeltme Cerrahisi (Klitoplasti), 

Labia Majorayı Küçültme Ameliyatı (Labia Majora Estetiği) 

Labioplasti (İç Ve Dış Dudak Estetiği), 

Lazerle Vajina Gençleştirme Ve Daraltma (Lazer Vajina Gençleştirme)

GenitaL Bölgede Hangi Durumlarda Estetik Yapılmalıdır?

Genital estetik ve jinekolojik estetik özellikle son yıllarda Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada yaygın bir şekilde uygulanır. Genital estetik nedir sorusuyla birlikte genital estetiğin yapılacağı bazı durumlar söz konusudur. Bu ameliyat sadece estetik olarak değil, aynı zamanda sağlık sorunları olan kişilerin de yapması gereken ameliyatlardan biridir. Genital bölgede yapısal bozukluklar, genital bölgede koyulaşma, cinsel işlev bozuklukları, idrar kaçırma sorunları, doğuma bağlı vajinada genişleme ve sarkmalar, cildin kırışması ve sarkması gibi durumlarda genital bölge estetiği yapılabilir. İzmir Genital estetik cerrahi için kullanılan yöntem, hastaların şikayetleri ve doktor muayenesinin sonuçlarına göre belirlenir. 

Genital estetik nedir sorusunun cevabında aynı zamanda idrar kaçırma ile ilgili çözümler de söz konusudur. İdrar kaçırma birçok insanda sık görülen bir durumdur. Çünkü doğum sayısı ve yaş arttıkça mesaneyi ve mesane boynunu destekleyen bağ dokusu zayıflar. Konuyla ilgili olarak uzmandan destek olmanız çok daha yararlı olacaktır.