Yükleniyor

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Uluslararası Kontinans Derneği’nin tanımlamasına göre objektif olarak gösterilen sosyal ve hijyenik açıdan sorun yaratan istemsiz idrar kaçırmaya ‘üriner İnkontinans’ denilmektedir. Bununla birlikte kadınlarda cinsel ilişkinin gerçekleştiği organ olan vajina, kas ve bağ dokusundan oluşmuştur. Yaş ilerledikçe dokularda istemediğimiz değişiklikler ortaya çıkar.

Stres üriner inkontinans, öksürme, hapşırma, gülme veya sportif aktiviteler gibi karın bölgesindeki baskıyı artıran hareketler sırasında istem dışı idrar kaçırma durumunu ifade eder. Bu duruma, zayıflık gösteren leğen kemiği direncinden kaynaklanan idrar yolu mukavemetinde ki azalma sebep olur. Lazer uygulaması idrar yolunu destekleyen bölgenin tamamını tedavi ederken vajinal duvarların kalınlığını ve leğen kemiği direncini artırır. Tedavi, Stres üriner inkontinans  belirtilerini azaltırken idrar tutma yetisini geri kazandırır.

Kadınlarda idrar kaçırmanın nedenleri?

1. Menopoz döneminde, östrojen hormonlarının azalması
2. Fazla sayıda Hasta muayene ve ayrıntılı değerlendirme yapılarak  tedavi planlaması yapılmaktadır. Kadınların orta- ileri seviye idrar kaçırmalarında tedavilere olumlu cevap alınmazsa çoğunlukla ameliyat yapılmaktadır. öksürme, hapşırma vs. durumlarda hafif derece idrar kaçırmalarda tedavi seçeneği olarak kullanılmaktadır. 

doğum
3. Kalıtımsal nedenler
4. Kabızlık, ıkınma destek dokularını zayıflatır.
5. Kronik hastalıklar, diyabet, astım, kas hastalıkları vs.
6. Fistüller
7. Fazla kilolar

İdrar kaçırmak pek çok kadın için ortak sorun durumundadır maalesef. Kadınların cinsel organlarının yapısı gereği idrar kaçırmak çok daha kolaydır ve bu nedenle de kadınlar günlük yaşamda dahi ara ara bu sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Kadınların bu soruna karşı çözüm bulabilmesinde ilaç tedavisi çoğu zaman idrar kaçırma durumunda etkisiz kalmaktadır. Bu tür durumlarda kadınlar için lazerle idrar kaçırma tedavisi önerilmektedir. Lazer tedavisi sayesinde idrar kaçırma sorunu ortadan kaldırılabilir. Bunun için iyi bir merkezin tercih edilmesi önemlidir.

Monalisa Touch Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Monalisa Touch Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisinin Avantajları

  • Hafif ve orta şiddetteki ve idrar tutamamaya yönelik çözüm
  • Üretral ve (ön) mesİdrar kaçırma için artık lazer uygulandığı için kadınlar çok kısa süre içerisinde olumlu sonuç alabilmektedir. Hapşırma durumunda ve Ani işeme hissi durumlarına lazer tedavisi çok etkindir ve doğru çözüm sunar. Aslında cerrahi operasyonlarla da sonuç alınabilmekte fakat çoğu hastamız için ameliyat, tercih edilen bir yöntem olmamaktadır. Ameliyatla anestezi alınması en büyük sebeplerinden biri olmakla birlikte sırf bu sebepten ötürü kadınlarımız ameliyatı tercih etmeyip idrar kaçırmanın daha da ilerlemesine sebep olmaktadır.
    ane duvar bölgesinin foto-termal yolla sıkılaştırılması
  • Kesiksiz ve minimal invaziv müdahale
  • Anesteziye gerek yoktur
  • Ayakta gelip ayakta taburcu edilme
  • Güvenli, hızlı ve kolay
  • Yüksek başarı oranı ve hasta memnuniyeti

Monalisa Touch Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Monalisa Touch Lazerle idrar kaçırma tedavisi hastaya göre değişmekte olup bir ile beş seans işlem  yapılmaktadır. Her ay bir seans olmak üzere tedavimiz ortalama 5 aya yayılmaktadır. Seanslar 5 dakika sürmekte olup ve seans sonrası bir hafta cinsel ilişkiye (vajina ph’sı etkilenmesin diye) izin vermemekteyiz.

İzmir Lazerle idrar kaçırma tedavisi, kliniğimizde mahrem bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Hastalarımız aynı gün taburcu olmaktadır. Daha detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi
Op.Dr.Sultan Buğday

Diğer Hizmetlerimiz