Yükleniyor

Genital Bölge Beyazlatma

Genital Bölge Beyazlatma

Vajinal bölgenin estetik görünümü, birçok faktöre bağlıdır. Renk eşitliği de bunlardan biridir. Doğum kontrol hapları, ağda ile epilasyon yapmak ya da yapısal nedenlerle vajina normalden daha koyu renkte olabilir. İdeal görünüm; vajinanın her bölgesinde eşit, açık renkli ve parlak görünümdür. Vajinanın koyu renkli olması, kadının cinsellik sırasında huzursuz hissetmesine, partnerinden çekinmesine neden olabilir. Unutulmamalıdır ki kadının kendine güvenmesi için vücudunun her bölgesi ile barışık olması gerekir. Günümüzde, birçok konforlu metod sayesinde vajina beyazlatma işlemi yapılabilmektedir. 

İzmir vajinal beyazlatma işleminde, kliniğimizde lazer ve kimyasal peeling yöntemi kullanmaktadır.

Genital Bölge​ Kararma Neden Olur? Vajina Neden Kararır?

Vajinada renk değişimi pek çok nedenle ortaya çıkabilir. Birçok kadın, hayatının belli bir döneminde bu sorunla karşılaşabilmektedir.

  • Hormonal değişimler vajinada kararmaya neden olabilir. Özellikle ergenlik ve gebelik gibi dönemlerde değişen hormon seviyeleri, renk değişimine neden olabilir.
  • Doğum kontrol hapları da vücudun hormon dengesini değiştirdiği için kararmaya neden olabilir.
  • Uzun süreli güneşlenme, genital bölgenin güneşe maruz kalması da melanin hücrelerinin çoğalmasına neden olur.
  • Yaşın ilerlemesi ile birlikte doku deformasyonları ortaya çıkar. Bu nedenle vajinal dokular da renk değiştirebilir.
  • Ağda ile yapılan epilasyonlar da vajinada kararmaya neden olabilir. Vajina bölgesi hassas bir bölge olduğu için hatalı lazer epilasyon uygulamalarında da kararma şikâyeti ortaya çıkabilmektedir.

Genital Bölge​ Beyazlatma Nedir? Neden Yapılır?

Vajina beyazlatma; lazer, radyofrekans ya da özel harici ilaçlar ile yapılabilen, vajinanın daha açık renkli ve temiz görünmesini sağlayan bir işlemdir. Vajinanın dış görünüm olarak daha estetik ve çekici görünmesi birçok kadın için önemlidir. Özellikle günümüzde kadınlar bu konuda daha dikkatli ve özenlidir. Bu da vajina beyazlatma işlemine olan ihtiyacı artırmaktadır.

Vajina bazı kişilerde yapısal nedenlerle bazı kişilerde ise deformasyona bağlı olarak kararmış olabilir. Bu durum, kadının cinsellik sırasında rahat hissetmesini engeller. Özgüven düşürebilir. Sürekli ağda uygulaması yapılması da kararmayı ciddi ölçüde artırabilir. Vajina beyazlatma, vajinadaki rengin eşitlenmesini, kararan bölgelerin daha açık renkli ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

İzmir vajinal beyazlatma, birçok farklı klinikte yapılmaktadır. Günümüzün modern teknolojisi sayesinde genital beyazlatma için kullanılan farklı teknolojiler bulunmaktadır. İzmir’daki kliniğimizde lazer ve  kimyasal peeling ile vajinal beyazlatma yapılmaktadır. Bu yöntemlerin kullanılmasındaki asıl amaç; kişinin kısa sürede, konforlu ve acısız bir şekilde vajina beyazlatma yaptırabilmesidir.

Lazer ile Vajina Beyazlatma

Lazerle genital beyazlatma operasyonu oldukça basittir ve 15-20 dakika kadar sürmektedir.İşlemden önceki üç gün beyazlatma uygulanacak alana krem sürmek, tıraş etmek, güneş yada cihazlarla bronzlaştırılması yasaktır. Lazerle genital beyazlatma ağrısız bir işlemdir bundan dolayı genel anesteziye yada lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Hastanın genital bölgesindeki kararmaya ve cilt yapısına göre  seans sıklığı değişkenli gösterir.  Lazer ile genital bölge beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra hasta günlük yaşantısına devam edebilir.

Kimyasal Peeling ile Vajina Beyazlatma

Kimyasal peelingle tedavi, yeni geliştirilen yöntemlerden olan TCA dediğimiz daha orta düzeyde bir peeling etkili asitide içeriği sayesinde, daha etkili oluyor. Tek uygulamanın ardından bir ay boyunca evde uygulanan medikal tedavi ile sonuca ulaşılıyor. Kimyasal peeling yöntemi, sadece genital bölge yani labium majöra değil kasık bölgesi ya da daha yukarıda pubis bölgesinde oluşan problemler için de uygulanabiliyor.

İşlem sırasında herhangi bir ağrı-acı hissedilmez. İşlem öncesi uygulama alanı cilt antiseptiği ile temizlendikten sonra peeling işlemi uygulanır. 10 gün ara ile 4-6 seans uygulama önerilir. Gerektiğinde renk koyulaşmasının durumuna göre diğer işlemlerle kombine edilebilir.

İzmir Vajina Beyazlatma Fiyatları 2023

Vajina beyazlatma İzmir, günümüzde giderek daha fazla kadının tercih ettiği bir işlemdir. Yapılan uygulamalar oldukça konforlu olduğu için çalışan kadınlar için de idealdir. Vajina beyazlatıldıktan sonra, kişi kendini daha iyi hisseder. Cinsellik sırasında partnerine daha yakın olabilir ve cinsellikten daha çok keyif alabilir.

Vajina beyazlatma fiyatları ise yapılan uygulama yöntemine göre değişmektedir. İzmir vajina beyazlatma fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Genital Bölge Beyazlatma,kliniğimizde mahrem bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Hastalarımız aynı gün taburcu olmaktadır. Daha detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Genital Bölge Beyazlatma
Op.Dr.Sultan Buğday

Diğer Hizmetlerimiz