Yükleniyor

Orgazm Aşısı

Orgazm Aşısı

G Noktası Büyütme ( Orgazm Aşısı, Gshot )

Artık kadınlar orgazm olamama, boşalamama ve cinsel isteksizlikten yakınma şikayeti ile doktora başvurmaya başladı. Kadında cinsel problemlerin altında esas yatan neden bilinç altındaki yanlış inanışlar olsa da organik problemler de kadında cinsel problemlere yol açabilmektedir. 

Psikoterapi dışında bazı tıbbi müdahaleler ile de kadındaki boşalamama, orgazm olamama sorunları çözülebilir. G noktası büyütme de kadındaki cinsel problemleri çözmek amacıyla uygulanan bir işlemdir

G Noktası Nedir? Nerede Bulunur?

G noktası bundan 60 yıl önce Alman jinekolog Grafenberg tarafından tanımlanmış bir bölgedir. G noktası (G spot) vajinanın girişinden 4-5 cm iç ve üst tarafta bulunur ve genişliği 1-2 cm dir. Bu bölgede yoğun sinir ağı bulunur ve erojen bölge olarak kabul edilir. Bu bölgenin uyarılması kadının orgazm olmasını kolaylaştırır.

G Noktasına kadın prostatı da denir. Çünkü G noktasının olduğu bölgede Skene bezleri bulunur. G noktasının uyarılmasıyla Skene bezlerinden daha çok salgı salınır, bu da aynı erkeklerdeki gibi kadının boşalmasını sağlar.

Kadınlarda G Noktası Nasıl Bulunur?

G noktasını kendi kendinize hissedebilirsiniz. 2 parmağınızı vajinaya 4-5 cm ilerlettiğinizde ön tarafa doğru bastırın. Doku olarak daha kalın ama daha hassas ve haz veren bölge G noktasıdır. İdrar hissi varken bu muayeneyi yaparsanız G noktanızı daha net hissedersiniz. Ya da idrar hissi varken yani mesaneniz doluyken ilişkiye girerseniz G noktasının nerede olduğunu daha iyi anlarsınız.

G Noktası İçin İdeal Pozisyon Hangisidir?

G noktası için ideal pozisyon kadının üstte olduğu pozisyondur. Bu pozisyonda penisin G noktasına teması daha çok olur ve kadın daha çok zevk alır.

G noktasını daha iyi hissetmek için diğer bir yöntem ise mesane dolu iken yani idrar hissi varken ilişkiye girmektir. G noktası idrar hissi olduğunda belirginleşir ve kadın daha çok zevk alır, daha kolay orgazm olur.

G noktasını uyaran aletler de kadında orgazmı kolaylaştırmak için kullanılabilir. Vibratör gibi uyarıcı aletler ile G spot uyarılarak kadının boşalması ve orgazm kolaylaştırılabilir. Bir kadın kendi kendini muayene ederek kolaylıkla G noktasını keşfedebilir. Vajinanın 4-5 cm iç kısmında ve üst tarafta hassas olan G noktasını kolaylıkla bulabilir.

G Noktası Büyütme (G Shot) İşlemi Nasıl Yapılır?

G noktası büyütme işlemi muayenehane ortamında yapılabilen ağrısız ve kolay bir uygulamadır. Yüz ve dudak için kullanılan dolgu materyalleri G Shot için de kullanılır. Önceleri bu işlem için kollojen kullanılırken, günümüzde uzun etkili hyaluronik asit veya yağ enjeksiyonu ile G noktası büyütülerek işlem gerçekleştirilir. Hasta işlem sonrası ağrı sancı hissetmez ve hemen normal hayatına dönebilir.

G noktası dolgusu lokal anestezi altında uygulanır ve yaklaşık 15 dakika sürer. G shot işleminde dolgu materyalinin verilmesi saniyeler sürer. Bu işlemde esas püf nokta doğru yere dolgu materyalini vermektir.

G noktası gözle görülebilen bir yer değildir. Tahmini olarak yeri tespit edilerek G shot işlemi (G Noktası Augmentasyonu) yapılır. G noktası vajina girişinin 4-5 cm iç kısmında ve üst vajinada bulunur. Dolgu materyali veya yağ dokusu bu bölgeye verilir.

G Noktası Büyütme İşlemi (Orgazm Aşısı) Ne İşe Yarar?

G noktası büyütme işlemi (G Spot augmentation), kadınlarda cinsel hazzı artıran G noktasını 2-4 kat büyütmeye yarar. G noktası büyütme işlemi ilk defa Dr. Matlock tarafından uygulanmaya başlanmıştır ve yaklaşık 10 yıldır uygulanmaktadır.

Kadınlarda cinsel hazzı sağlayan tek nokta G noktası değildir. Vajina girişi, rahim ağzı ve klitoris kadınlarda cinsel tatmin ve orgazmı sağlayan diğer bölgelerdir. Kadınlarda cinsel hazzı artırmak için vajina daraltma ve klitoris estetiği gibi operasyonlar yapılmaktadır.

G noktası büyütme işlemi de aynı mantıkla kadınlardaki zevk almayı artırmak, orgazmı ve kadının boşalmasını kolaylaştırmak için yapılmaktadır. Çünkü biliyoruz ki bizim toplumda kadınların neredeyse %80’i orgazm olamama, boşalamama sorunu yaşamaktadır.

G Shot (Orgazm Aşısı) Etkisi Ne Zaman Başlar? Ne Kadar Devam Eder?

G noktası büyütmenin etkisi hemen ertesi gün başlar ve 4-6 ay etkisi devam eder. G noktası büyütme uygulamasının etkisinin ne kadar süreceğini belirleyen en önemli faktörlerden biri de dolgu maddesinin yapısıdır. Uzun etkili dolgu materyali ile yapılan orgazm aşısının etkisi kısa etkili dolgu maddelerine göre daha uzun sürecektir.

Her ne kadar G noktası büyütme işleminin FDA tarafından onayı olmasa da yapılan çalışmalarda etkili olduğuna dair sonuçlar saptanmıştır. Bu nedenle de son 10 yıldır klinik pratikte güvenle uygulanmaktadır.

G Noktası Büyütme İşlemi Diğer Genital Estetik Operasyonları ile Beraber Yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Labioplasti (iç dudak estetiği) veya vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatı) operasyonları ile eş zamanlı olarak G noktası büyütülebilir. Bu uygulamalar sayesinde hem kadının kendine olan özgüveni artar, hem de ilişki sırasında aldığı zevk artar. Böylece daha güçlü ve tatminkar boşalma ve orgazm yaşar.

Genital estetik uygulamaları sırasında hasta zaten sedasyon alacağı için ek anesteziye gerek kalmaz, genital estetik ameliyatları ile beraber G noktası büyütme de güvenli ve kolay bir şekilde yapılabilir.

İzmir Orgazm Aşısı (G Shot), kliniğimizde mahrem bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Hastalarımız aynı gün taburcu olmaktadır. Daha detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Orgazm Aşısı
Op.Dr.Sultan Buğday

Diğer Hizmetlerimiz