Yükleniyor

Mons Pubis Estetiği

Mons Pubis Estetiği

Mons pubis bölgesinde bulunan fazla yağların alınması ve cilt dokusunun çıkarılması işlemine mons pubis estetiği denir. Tedavi üç farklı şekilde uygulanabilir. Lipoliz, liposuction ve cerrahi işlemdir. Bölgedeki yağın lokal anestezi uygulayarak kanül yardımı ile çıkarılması işlemine liposuction denir. Genellikle kilo problemi olan kadınlara uygulanır.

Pubis üzerinden enjektör ile girilerek cilt altındaki yağları eritecek madde enjeksiyonuna lipoliz denir. Cerrahi bir uygulama olmadığı ve herhangi bir ağrı oluşturmadığı için avantajlıdır ve sık kullanılır. Pubis alanında ileri düzeyde katlantı ve yağ birikmesi var ise cerrahi uygulama yapılır. Alana kesi atılır ve cilt altı dokuları çıkarılır. 

Mons Pubiste Yağ Birikmesi Sorunları

Aşırı yağ birikmesi hipertrofi olark adlandırılır. Pubis bölgesinde biriken yağlar zaman içerisinde kadınlara bazı rahatsızlıklar verir. Özgüven eksikliği, partnere karşı cinsel ilişki sırasında çekinme hissi, estetik açıdan hoşnut olmayan bir görüntü oluşturması ve tayt gibi dar kıyafetlerin giyilememesidir. Bu sorunları yaşayan her kadın dilediği zaman işlem yaptırabilir.
Operasyonun riski minimum düzeydedir. Her cerrahi işlemde görülebilecek enfeksiyon, kanama ve hematom riski taşır. Ancak alanında uzman doktor tarafından yapılan işlemlerde komplikasyon gelişme riski yok denecek kadar azdır. Ameliyatın başarısı yüksektir ve kalıcıdır. Bu nedenle genellikle cerrahi müdahale tavsiye edilir. Mons pubis estetiği için hangi tekniğin kullanılması gerektiğine hekim karar vermelidir. 

Mons Pubis Estetiği Fiyatları 2023

İşlem fiyatı belirlenirken ilk olarak hangi tekniğin kullanılacağı belirlenmelidir. Kozmetik işlemlerin maliyetleri düşük olduğu için operasyon fiyatları da düşüktür. Ancak cerrahi operasyonda birçok kriter devreye girer ve maliyet artar. Bu nedenle fiyat teklifi alırken önce doktor kontrolü tavsiye edilir. Kozmetik müdahalenin herkese uygulanamayacağı gibi cerrahi işlem de herkes için uygun olmayabilir. 
Kurumumuz kurulduğu ilk günden itibaren insan sağlığını ön planda tutan ve memnuniyet verici hizmetler vermek için çalışır. Sizlerde ayrıcalıklı ve komplikasyonsuz mons pubis estetiği yaptırmak için  bizleri tercih edebilirsiniz. İşlem hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. Estetik kaygılar ile yaptırdığınız işlemlerin sağlığınıza zarar vermesini engellemek için kaliteli kurumlar seçmeniz gerektiğinizi unutmamalısınız. 


Mons Pubis Estetiği
Op.Dr.Sultan Buğday

Diğer Hizmetlerimiz