Yükleniyor

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Genital Estetik Nedir ?

Kadınların en büyük sorunlarından biri genital ile ilgili yaşanan görüntü bozukluğudur. Bu da genital estetik nedir sorusunu beraberinde getirir.

Vajinal güzellik aslında genital bölge ile ilgili estetik müdahaleleri ortaya koyar. Vajinal güzellik ile ilgili ameliyatların ve uygulamaların çoğu ülkemizde ve dünyada jinekologlar (jinekologlar veya doğum uzmanları) tarafından yapılır.

Toplumda görülme yaygınlığı %5-17 olan vajinismus, vajina girişinde yer alan kasların istemsiz şekilde kasılmalarına bağlı olarak ortaya çıkan cinsel fonksiyon bozukluğudur.

Lazer teknolojisinin gelişmesi ve tıpta yaygınlaşması ile genel anestezi olmadan 15-20 dakika süreyle vajina daraltma ameliyatı yapılabilir. Lazerle genital estetik yapılırken vajina daraltma işlemi oldukça rahat, ağrısız ve hasta üzerinde beklenen etkiyi gösterir.

Uygulama için lokal anestezi ya da sedasyon uygulanır. Lazer ile genital renk açma işleminin temel prensibi termal ısı ile derinin üst yani epidermis katmanına kontrollü tahribat verilmesidir. Bu sayede deri zaman içerisinde kabuklanarak soyulur ve altından yeni canlı deri çıkar

Günümüz kozmetik cerrahi teknolojisinin ilerlemesi ile kadın vajina veya cinsel estetiği yeni bir boyut kazanmıştır. Bu, her yaştan kadını ilgilendiren ve her yaşa uygun bir sorundur, ancak utanma, kontrol edememe, bilgi alamama, çözüm bulamama gibi nedenlerle perde arkasında kalmıştır. Vajinal estetik cerrahinin amacı güzelliği geliştirmek, partnerle cinsel hazzı arttırmak ve hastanın ruhsal durumunu iyileştirir. Çünkü plastik cerrahlar vajina bölgesini bir bütün olarak tedavi ederler. Özellikle iç dudak küçültme ameliyatı (labioplasti) kadınların burun ve meme güzelliğinden sonra en sık yaptığı ameliyatlardan biridir. Labioplasti fiyatları da bu kapsamda oldukça uygun olarak değerlendirilir.

Vajinal doğumun özellikle iri bebek, zor doğum, uzamış doğum, müdahaleli doğum, çok sayıda doğum, doğum yırtıklarına bağlı olarak vajina ön ve arka duvarları sarkabilmekte veya yaşlanmanın doğal süreci olarak vajina yer çekiminin etkisi ile aşağı doğru yer değiştirebilmektedir.

Kadınlar yaşamları boyunca bir kaç defa yüksek hormon değişiklikleri ile karşılaşırlar. Doğum, menapoz, aktif cinsel yaşam ve yaşın ilerlemesi gibi dönemler hormon metabolizmasını tamamen değiştirir. Kadın dış genital bölgesinde bu nedenlere bağlı olarak ilk gerçekleşen komplikasyon kuruluktur.