Yükleniyor

Lazerle Genital Renk Açma

Lazerle Genital Renk Açma

Neden Genital Bölge Rengi Neden Koyulaşır?

Kadın dış genital bölgesinin rengi zamanla gebelik, doğum kontrol hapı kullanımı, polikistik over sendromu gibi kistik hastalıklar, hormonal düzensizlikler gibi kadınlık hormonu olan östrojen miktarındaki artışlar ve bazı cilt hastalıkları sonrasında genital bölge koyulaşabilir. Özellikle doğum sonrasında ve koyu ten rengine sahip olan hastalarda bu koyulaşma daha belirgin olabilmektedir.

Hiçbir sebep olmasa dahi genetik yatkınlık ve genital bölgeye uygulanan epilasyonlar sonrasında da koyulaşma ortaya çıkabilir. Epilasyon yöntemlerinin de bir kısmı ciltteki ‘melanin’ pigmentininin üretimini artırmak suretiyle genital bölgenin rengini koyulaştırabilir. İstenmeyen renk değişimi, fiziksel olarak herhangi bir sorun ortaya çıkarmaz ancak eski hallerine dönmek ve genital bölge estetik görüntüsünü sağlamak isteyenler için lazer ile yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Monalisa Touch Lazer ile Renk Açma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Günümüz lazer ile renk açıcı tedaviler; genital bölge beyazlatma, renk ağartma, genital alan renk açma tedavileri uygulanabilmektedir.

Lazerle genital bölge renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da bilinmektedir.

Lazer ile yapılan renk açma tedavileri ortalama 15/20 dakika kadar sürer. Ağrılı bir uygulama değildir. Genel anestezi ihtiyacı bulunmamaktadır. İşlem sırasında verilen lazer ışığı sayesinde ciltte koyulaşmaya neden olan pigment üreten ‘melanosit ‘ hücreleri tahrip edilmekte, böylelikle genital beyazlatma sağlanmaktadır.

İşlem sonrasında nelere dikkat edilmektedir;

İşlem sonrasında hekimin önereceği kremlerin kullanılması yeterli olmaktadır. O bölgede birkaç gün süre ile şişme(ödem), kızarma ve daha sonrasında geçici kararma ortaya çıkabilir.

Bazen hafif düzeyde su toplanması da olabilir. Daha sonrasında cilt kendiliğinden soyularak dökülecek ve alttan daha canlı, açık renkli, parlak bir cilt dokusu çıkacaktır. Yenilenen deri dokusu daha sağlıklı, dolgun ve parlak görünümde olacaktır.

Monalisa Touch Lazerle Genital Bölge Beyazlatma İşlem Bilgileri

  • Lazerle genital bölge beyazlatmanın herhangi bir zararına rastlanılmamıştır.
  • Beyazlatma işlemi yaklaşık olarak 15/20dk sürmektedir. 
  • Lazerle genital bölge beyazlatma ortalama 2-4 seans yapılmaktadır. ( seans sayısı hastaya göre değişmektedir.) 
  • Seans sonrası, işlemin etkisi yaklaşık bir ay sonra renk değişimi görülür.
  • İşlem sonrası hemen çalışmaya başlanabilir.
  • Cinsel yaşama bir hafta sonra başlanabilir.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Fiyatları 2024

Lazerle genital bölge beyazlatma fiyatları, hastaya göre değişiklik göstermektedir. Daha detaylı bilgi ve randevu için İzmir'de bulunan  kliniğimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Lazerle Genital Renk Açma
Op.Dr.Sultan Buğday

Diğer Hizmetlerimiz