Yükleniyor

Klitoris Estetiği( Klitoral Hudoplasti)

Klitoris Estetiği( Klitoral Hudoplasti)

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris estetiği, diğer adıyla klitoral hoodoplasti klitorisin üzerini örten cildin boy ve genişlik olarak daha küçük ve estetik görünüm kazanmasını sağlamak için yapılan jinekolojik estetik operasyona denir. Klitoris estetik operasyonunda operasyon yapılan bölge klitorisin üstündeki deri kıvrımıdır. Klitorise kesinlikle karışılmaz. Klitorisin üzerini örten deriye tıpta ve halk arasında bir çok isim verilmiştir. Bunlar klitoral hood, prepisyum, çillik gibidir. Halk arasında klitoris kozmetik ameliyatı veya çillik küçültme ameliyatı da denmektedir.

Aşırı klitoris deri kıvrımı vajinanın dış görünümünün çirkin görünmesine sebep olabilir. Bu da bir kadının kendini daha kötü hissetmesine neden olabilir ve bazen sıkı giysilerle dışarıdan görülebilir. Bazı kadınların klitorisinin üzerinde o kadar deri kıvrımı vardır ki klitoris çok altlarda kalır. Bu gibi durumlarda klitorisi bu operasyonla fazla deriden kurtararak ortaya çıkarmak cinsel zevki arttırır.

Klitoris Nerededir?

Klitoris, vulva adı verilen kadın cinsel organının dış kısmının bir parçasıdır. Klitoris, iç vajina dudaklarının üst buluşma noktasında küçük bir deri kıvrımının (aslında klitoral başlık olarak bilinir) tam altındadır. İdrar deliğinin üzerinde bulunan klitorisin boyutu kişiden kişiye değişebilir.

Klitoris derisi elle kaldırıldığında klitorisin ucu görülebilir. Klitoris, kadın cinsel zevkinin birincil kaynağıdır. Kadınlarda orgazm en sık vajinada bulunan G noktasından ve klitoristen sağlanır.

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu estetikte uygulanan iki yöntem vardır. Biri merkezden yapılan, diğeri ise iki yandan yapılan estetiktir. Klitoris estetik ameliyatı, yaklaşık 25-30 dakika süren kısa süreli bir operasyondur. Klitoris üzerindeki, ergenlik ya da yaşlanmaya bağlı oluşan sarkmış olan doku alınır ve sonrasında bir iz kalmaması için ince iplerle dikilir. Cerrahi operasyon ile bu estetik tamamlanır. Bu tür operasyonlardan sonra istenildiği gibi güzel bir görünüm elde edilebilir. Her ne kadar estetik açıdan yapılan bir ameliyat olsa da uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır.

Hastalar işlem için hafif lokal sedasyon alırlar. Eriyen çok ince estetik dikiş ipleri kullanılır ve yaklaşık 3 hafta içinde erirler. Dikişler dışarıdan görülmez ve kesinlikle iz kalmaz.

 

Klitoris estetiği ameliyatı küçük zararsız bir prosedürdür. İşlem sonrası evinize dönebilirsiniz.Ertesi gün işinize dönebilirsiniz. 15 gün içinde iyileşir. İşlem sonrası çok fazla ağrınız olmaz.

Klitoris estetiği ameliyatı avantajları:

  • Çok az ağrı veya rahatsızlık
  • Yaklaşık 30 dakikalık bir operasyon,
  • Ertesi gün işe dönülebilir,
  • Kötü kokulara engel olur 
  • Klitoris cildinin arasına akıntılar bulaşabilmekte buda kötü kokulara neden olmaktadır.
  • Sıkı giysiler giydiğinizde konfor seviyenizi arttırır;çünkü dışarıdan rahatsız edici bir görünüm olmaz.

Klitoris estetiği ameliyatı cinsel hazzı etkiler mi?

Kitoris estetiği, klitoris hazzını azaltan fazla cilt dokusu bariyerini azaltması nedeniyle klitorisin uyarılmasını arttırır. Operasyon sırasında klitoris ve onu çevreleyen sinirlere kesinlikle dokunulmaz.

Klitoris estetiği ameliyatı riskleri nelerdir?

Klitoris estetiği ameliyatı son derece güvenli kozmetik operasyonlardır. Özellikle tecrübeli ellerde risk yok denecek kadar azdır.

Labioplasti ile klitoris estetiği ameliyatı birlikte yapılabilir mi?

Prosedür genellikle bir kadının labia minör veya vajina dudaklarının boyutunu ve uzunluğunu azaltan bir labioplasti ile birlikte yapılır. Labioplasti klitoral deride değişiklikler içerdiğinden, genellikle kadınlar vajinanın gaga gibi çıkıntılı görünmesini önlemek için aynı seansta klitoral hood (cilt) estetiği olmayı da isterler.

Klitoris Estetiği( Klitoral Hudoplasti), lokal anestezi altında kliniğimizde mahrem bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Hastalarımız aynı gün taburcu olmaktadır. Daha detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Klitoris Estetiği( Klitoral Hudoplasti)
Op.Dr.Sultan Buğday

Diğer Hizmetlerimiz