Yükleniyor

Lazerle Vajinal Daraltma

Lazerle Vajinal Daraltma

Vajina yenileme ve genital estetik kapsamında yapılan uygulamalar arasında lazerle vajinal daraltma da yer alır. Kadınlarda çeşitli nedenlerle zaman içinde vajina eski sıkılığını kaybedebilir. Vajina sıkılığını yitirdiğinde ise cinsel birliktelik sırasında hem kadınlar hem de erkekler cinsel hazza ulaşamayabilir. Üstelik genişleyen vajinadan ilişki sırasında ses çıkabildiğinden bu durum hem kadınlar hem de erkekler için rahatsız edici olur.

Çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz yönde etkileyen vajinal genişleme; Monalisa Touch lazer teknolojisi sayesinde sorun olmaktan çıkarılabilir. En sık başvurulan lazerle genital estetik uygulamaları arasında yer alan vajinal daraltma; kliniğimizde Monalisa touch lazer kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Vajina neden sıkılığını kaybeder?

Vajina, yaklaşık 8-10 cm uzunluğunda, kas ve bağ dokusundan oluşan, cinsel ilişkinin gerçekleştirildiği organdır. Zamanla kas ve bağ dokuları hasarlanır, gücünü kaybeder ve duyarsızlaşabilir. Bunun nedenleri şu şekilde sıralanır:

 • Vajinal (normal) doğumlar,
 • Menopoz,
 • İlerleyen yaş,
 • Kilo alıp verme,
 • Hormonal bozukluklar,
 • Jinekolojik ameliyatlar,
 • Gebelik, kürtaj, düşük yapma,
 • Sık cinsel ilişkiye girme,
 • Genetik faktörler,
 • Sigara tiryakiliği.

Vajinoplasti ve lazerle vajina daraltma arasında ne fark vardır?

Vajinoplasti olarak da isimlendirilen vajina daraltma işlemi, cerrahi bir uygulamadır. Bu uygulamaya alternatif olarak geliştirilen lazerle vajinal daraltma ise ameliyata gerek kalmadan seçili hastalarda son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Lazer işlemi vajinayı sıkılaştırırken aynı zamanda vajinal rejuvenasyon (gençleştirme) gerçekleşmesini de sağlar.

Monalisa Touch Lazerle Vajina Daraltma kimlere uygulanır?

Lazerle vajina daraltma, vajinasındaki genişleme nedeniyle cinsel hazzı yeterince hissedemeyen kadınlar için uygun bir seçenektir. Vajinanın sıkılığını kaybetmesinin yanında organ sarkması problemi olan hastalar için ise vajinoplasti gerekmektedir.

Monalisa Touch Lazerle Vajina Daraltma İşlemi:

 • Vajinanın sıkılığını kaybetmesi nedeniyle orgazm sorunu yaşayan,
 • Vajinadan ses ve hava gelmesinden rahatsızlık duyan,
 • Vajinal kuruluk problemi olan,
 • Menopoz döneminde kas-bağ dokusunun elastikiyeti azalmış olan,
 • Sık sık vajinit (vajinal enfeksiyon) sorunu yaşayan hastalarda uygulanır.

Monalisa Touch Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Vajinası sıkılığını kaybeden kadınlar klinik ortamında bu işlemi kolayca ve güvenle yaptırabilirler. Özel bir lazer probunun vajinaya yerleştirilmesi ve kademeli olarak ilerletilmesi yoluyla uygulanan lazerle vajina sıkılaştırma uygulaması genellikle tek seansta fark yaratır.

Lazerle vajinal daraltma 1 ay arayla 2 seans olarak önerilmektedir.

Monalisa Touch Lazerle vajina daraltma ağrılı mıdır?

Lazerle vajina daraltma uygulaması korkulacak bir işlem değildir. Seanslar oldukça kısa sürer ve hastalar acı veya ağrı hissetmez. Acı eşiği düşük olan ve korku yaşayan hastalarda ise sedasyon anestezisi ile rahatlama sağlanarak işlem kolayca gerçekleştirilebilmektedir.

Monalisa Touch Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Süreç Nasıldır?

Lazerle vajina daraltma seansları yaklaşık 5 dakika sürer ve hastalar işlem sonrasında hemen günlük hayatlarına dönebilirler. Cerrahi bir kesi yapılmadığı için işlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmez.

İşlemin ardından bazı hastalarda birkaç gün hafif pembemsi, sonrasında ise yine birkaç gün açık renkli akıntı oluşması normaldir.

Vajina içinde hafif yanma meydana gelebilir. Bu tip durumlarda uzman doktorumuzun vereceği ilaçlarla şikayetler ortadan kaldırılmaktadır.

Cinsel ilişki için lazerle vajina daraltma işleminden sonra 7 gün beklenilmesi tavsiye edilmektedir. İyileşme süreci oldukça kısa olsa da kişinin yaşı, genel sağlık durumu ve cilt yapısı iyileşme sürecini etkileyebilir.

Monalisa Touch Lazerle Vajina Daraltma Uygulamalarının Avantajları

 • Lazerle vajina daraltma işlemi klinik ortamda gerçekleştirilir; bu nedenle hastaların, hastane ve ameliyathane ortamına girmeleri gerekmez.
 • İşlem sonrası beklemeden hastalar evine ya da işine dönebilir.
 • Yüksek başarı oranı sağlanan vajinal daraltma cerrahi bir işlem değildir; dolayısıyla enfeksiyon ve kanama oluşma ihtimali yok denecek kadar azdır.
 • Lazer seansları sonrası uzmanların direktiflerine uyum sağlandığında hasta sıkı ve gençleşmiş bir vajinaya kavuşabilir.

Lazerle vajinal daraltma işlemi, lokal anestezi altında kliniğimizde mahrem bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Hastalarımız aynı gün taburcu olmaktadır. Daha detaylı bilgi ve randevu için İzmir'deki kliniğimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Lazerle Vajinal Daraltma
Op.Dr.Sultan Buğday

Diğer Hizmetlerimiz