Yükleniyor

Op.Dr.Sultan Buğday
Op.Dr.Sultan Buğday
Op.Dr.Sultan Buğday
  • +90 232 343 20 94
  • info@sultanbugday.com.tr

Lazerle Vajinal Gençleştirme

Lazerle Vajinal Gençleştirme

Hamilelikler, normal doğumlar, menopoz dönemi, ilerleyen yaş, aşırı kilo gibi çeşitli nedenlerle kadınlarda vajinal bölgede istenmeyen değişimler meydana gelebilir. Vajinal kaslardaki gevşemelere bağlı olarak genital bölgenin fonksiyonları eskisi gibi çalışmamaya başlar.

Kadınlarda zamanla ortaya çıkan vajinada genişleme ve elastikiyet kaybı, kuruluk, renk değişimleri, sık tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar, ilişki sırasında ağrı, haz alamama gibi birçok problem lazerle vajinal gençleştirme işlemi sayesinde çözüme kavuşturulmaktadır. 

Monalisa Touch Lazerle Vajinal Gençleştirme nedir, nasıl uygulanır?

Vajinal gençleştirme diğer adıyla vajinal rejüvenasyon son yıllarda giderek bilinirliği artan bir kavram haline geldi. Vajinal gençleştirme, vajinal bölgede yenileme sağlanarak vajinaya eski sağlıklı yapısını geri kazandırma işlemidir. Monalisa Touch Lazer teknolojisi kullanılarak cerrahi bir müdahaleye gerek olmaksızın gerçekleştirilen bu işlem sayesinde kadınlar birçok problemden sadece 3 seansta kurtulabilmektedir.

Lazerle vajinal rejüvenasyon yani gençleştirme işlemi anestezi gerektirmeden gerçekleştirilen ameliyatsız bir yöntemdir. Yaklaşık 15 dakika süren bu uygulamada yeni nesil lazer cihazları kullanılır. Lazer atışı yapılan bölgede kolajen üretimi tetiklenir, kanlanma artırılarak hücre yenilenmesi desteklenir. Sonuç olarak, vajinal bölgede mukozal yapı yenilenir, kolajen üretiminin artmasıyla sıkılaşma meydana gelir, vajinal ıslanma sağlanır, kanlanma artışı ile vajinal duyarlılık da artar.

Monalisa Touch Lazerle Vajinal Gençleştirme herkese uygulanabilmektedir. İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise 1 hafta süreyle cinsel ilişkiden kaçınılmasıdır.

Monalisa TouchLazerle vajinal gençleştirmenin avantajları nelerdir?

Monalisa Touch Lazerle vajinal gençleştirme (lazerle vajinal rejüvenasyon) birçok farklı problemin tek işlemde giderilmesini sağlayan adeta devrim niteliğinde bir tedavi yöntemidir.

İşlem sırasında ağrı veya acı hissedilmemesi, non-invazif bir yöntem oluşu, hızlı ve pratik şekilde gerçekleştirilmesi ve hasta konforunun üst seviyede olması bakımından giderek daha çok kadının tercih ettiği bir uygulama haline gelmiştir. 

Bu yöntemle hangi problemler giderilir?

Monalisa Touch Lazerle vajinal gençleştirme sayesinde;

  • Vajinada sıkılaşma sağlanarak gevşeklik sorunu ortadan kalkar.
  • Vulvada renk koyulaşması giderilir.
  • Menopoz döneminde birçok kadının yaşadığı vajinal kuruluk, atrofik vajinit, orgazm olamama gibi sorunlar çözüme kavuşur.
  • Cinsel ilişkide ağrı sorunu giderilir.
  • Sık tekrarlayan vajinal enfeksiyonların önüne geçilir.
  • Vajinal kaslarda gevşemeye bağlı olarak ortaya çıkan idrar kaçırma sorunu çözüme kavuşur.
  • Genital problemler genellikle kadınlarda özgüven kaybı ve mutsuzluk yaratmaktadır. Monalisa Touch Lazerle gençleştirme işlemi sayesinde bu problemlerin çözülmesi, psikolojik sıkıntıların da ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Biyolojik Serum Uygulaması (Prp) ile Kombine Tedavi

Biyolojik Serum Uygulaması (Prp), lazerle vajinal gençleştirme işleminden çok daha etkili sonuç almak için bizim de kliniğimizde uyguladığımız ve hastalarımıza önerdiğimiz bir kombine destek tedavisidir.

Biyolojik Serum  Uygulaması (Prp); hastanın kendi kanının özel bir işlemden geçirilerek yenileyici ve iyileştirici etkiye sahip platelet hücrelerinin ayrıştırılması ve bu hücreleri içeren plazmanın daha sonra yeniden hastanın problemli bölgesine enjekte edilmesi işlemidir.

Biyolojik Serum Uygulaması (Prp), uygulandığı bölgede büyüme ve iyileşmeyi tetikler. Bu sayede lazerin yenileyici etkisi artırılmış olur. Lazer+Biyolojik Serum Uygulaması (Prp) ile vajinal gençleştirme uygulamasının etkisi hastadan hastaya değişmekle birlikte 2-3 yıla kadar sürebilmektedir.

Ayrıca hastanın ihtiyaçlarına göre lazerle gençleştirme tedavisine ek olarak mezoterapi, hyalüronik asit dolgusu gibi farklı uygulamalar da gerçekleştirilebilmektedir.


Lazerle Vajinal Gençleştirme
Op.Dr.Sultan Buğday

Diğer Hizmetlerimiz