Yükleniyor

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

İdrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir?

Kadınların sosyal yaşamlarını olumsuz etkileyen ve psikolojik olarak rahatsızlanmasına neden olan idrar kaçırmanın farklı sebepleri olabilir. Genel olarak karşımıza çıkan nedenler, ileri yaşta bebek sahibi olmak, aşırı kilo, zor ve fazla sayıda doğum yapmak, menopoz döneminin yaşanması, rahimde düşme sorunu, diyabet sonucunda mesane kaslarının hasar görmesi, mesane taşı ve kadınlarda görülen idrar yolu enfeksiyonlarıdır.

Hastalığın nedeni ne olursa olsun lazerle idrar kaçırma tedavisi sonrasında sosyal hayatınızı geri kazanabilir ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Orta ve hafif dereceli sorunlarda ve karışık tip idrar kaçırma probleminde yüksek oranda başarılı bir tedavi yöntemidir. Özgüveninizin artması ve sosyal hayatta daha aktif olabilmek için sizlerde kliniğimizden dilediğiniz zaman bilgi ve  hizmet alabilirsiniz. 

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Kimlere Uygulanır?

İşlem sırasında anestezi ve cerrahi müdahale yapılamadığı için lazerle idrar kaçırma tedavisi herkese uygulanabilir. Ailesinde idrar sorunu olanlar, sık doğum yapanlar, travma nedeni ile pelvis kaslarında hasar oluşanlar ve 45 yaş üstü kadınlara uygulanabilir. Jinekoloji hekimleri tarafından muayenehane ortamında yapılabilir. 

İşlemin yapılıp yapılmayacağına gerekli kontrolleri yaptıktan sonra hekim karar verir. Vajine ve üriner sistemde yoğun enfeksiyonu olan ve HPV virüsü taşıyan kişilere gerekli tedavi düzenlendikten sonra bu işlemin uygulanması daha sağlıklıdır. Özellikle yoğun enfeksiyonu olan kişilere bu tedavi önerilmez. Bu nedenle müdahale öncesi fiziki muayene gereklidir. 

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi İzmir

Doğum ve hormon metabolizmasındaki sorunlar nedeni ile kadınlarda çok sık görülen idrar kaçırma problemi çok kısa süreli tedavi sonucunda tamamen ortadan kaldırılabilir. Lazerle idrar kaçırma tedavisi ortalama 5 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Jinekolojik masa üzerine hasta alınır. Uygun ve steril spekulum ile pozisyon verilir. Lazer foto termal etki oluşturarak kollajen dokuların etkinliği artırılır.

Kollajen etkisinin artması ile pelvik ve vajen kasları sıkılaşır.  Bu sayede sorun ortadan kalkar. Pelvis bölgesinde bulunan kaslar genellikle 45 yaş ve sonrasında gevşer. İri bebek doğumu ve ikiden fazla vajinal doğum nedeni ile daha erken yaşlarda bu sorun gelişebilir.