Yükleniyor

Lazerle Genital Renk Açma

Lazerle Genital Renk Açma

Öncelikle genital bölgede esmerleşen, koyulaşan, kararan alanlar belirlenir. Daha sonra kişi cildine ve kararmanın derecesine göre lazerin ayarları yapılır. Uygulama genelde 15-20 dakika sürer. Lazer uygulaması ile epidermal renk pigmentleri soyularak renk açılması gerçekleşmektedir.

Kadınlarda değişik nedenlerle genital bölgede renk koyulaşması, siyahlaşma, esmerleşme ve genital kararma gibi can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Son yıllarda uygulanan lazerle renk açma tedavileri ile kararmış, esmerleşmiş genital bölgeye beyazlatma, ağartma yapılabilmektedir.

Genital bölgeye her ne kadar bazı kimyasal peeling ve diğer cilt soyma tedavileri uygulanabilse de lazerle genital bölge beyazlatma - ağartma işlemlerinin başarısı daha yüksektir. Genital bölge renk açma - beyazlatma ‘labial whitening’ (pudenda bleaching) olarak da bilinmektedir.

Lazerle renk açıcı işlemler üzeri tüyle kaplı dıştaki büyük dudaklara (labia majora – büyük dudaklar) uygulanmaktadır. Hatta renk koyulaşmasının olduğu makad (anüs) ve kasık çevresine de yapılabilmektedir.

Lazer haricinde renk açıcı solüsyonlar, renk açıcı mezoterapi ilaçları da kullanılabilmektedir. Kliniğimizde en iyi etkiyi elde etmek için eş zamanlı olarak lazer ve mezoterapi ilaçlarını kombine etmekteyiz. Eş zamanlı olarak Plateletten Zengin Plazma uygulamaları da yapılabilmektedir.