Yükleniyor

Lazer ile İdrar Kaçırma Tedavisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Lazer ile İdrar Kaçırma Tedavisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Lazerle idrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır?

Lazerle idrar kaçırma tedavisi, ayaktan uygulanabilen bir işlemdir. İşlemden önce hastanın genel anestezi alması gerekmez. İşlem, lokal anestezi veya sedasyon altında yapılır. İşlem, lazer probunun vajina  içine yerleştirilmesiyle başlar. Lazer ışını, probun ucundan gönderilerek idrar yolu ve çevre dokuları ısıtılır.
Bu ısı, dokularda yeni kolajen üretimini tetikler. Kolajen üretiminin artması, idrar yolunun ve çevre dokuların sıkılaşmasını sağlar.
İşlem, her bir seans için yaklaşık 20-30 dakika sürer. Genellikle, 3 seans lazer tedavisi yeterli olmaktadır. Seanslar arasında 6-8 hafta ara verilir.
 

Lazerle idrar kaçırma tedavisinde ağrı oluyor mu?

 
Lazerle idrar kaçırma tedavisi, lokal anestezi veya sedasyon altında yapıldığı için işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlemden sonra da genellikle hafif ağrı ve rahatsızlık hissedilir. Bu ağrılar, ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir.
 

Lazerle idrar kaçırma tedavisinin iyileşme sürec

Lazerle idrar kaçırma tedavisinin iyileşme süreci oldukça kısadır. İşlemden sonra hasta aynı gün taburcu olabilir. İşlemden sonra hastanın 2-3 gün cinsel ilişkiden kaçınması gerekir.
 

Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları

Ameliyatsız bir yöntemdir. Kesi ve dikiş gerektirmez. Lokal anestezi veya sedasyon altında uygulanır. İşlem süresi kısadır. İyileşme süreci hızlıdır. Lazerle idrar kaçırma tedavisi, hafif ve orta şiddette idrar kaçırma sorunu olan kadınlarda etkili bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, ameliyatsız ve hızlı bir şekilde uygulanabilmesi nedeniyle, hastalar tarafından tercih edilmektedir.
 

İzmir Lazerle idrar kaçırma tedavisi fiyatları 2023

 
Lazerle idrar kaçırma tedavisinin fiyatları, uygulanan yönteme ve tedavinin yapıldığı merkeze göre değişiklik gösterebilir. İzmir Lazer ile İdrar Kaçırma Tedavisi Hakkında daha fazla bilgi ve randevu almak için İzmir'de bulunan Op. Dr. Sultan Buğday Kliniği'nden randevu alabilirsiniz.