Yükleniyor

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Günümüz kozmetik cerrahi teknolojisinin ilerlemesi ile kadın vajina veya cinsel estetiği yeni bir boyut kazanmıştır. Bu, her yaştan kadını ilgilendiren ve her yaşa uygun bir sorundur, ancak utanma, kontrol edememe, bilgi alamama, çözüm bulamama gibi nedenlerle perde arkasında kalmıştır. Vajinal estetik cerrahinin amacı güzelliği geliştirmek, partnerle cinsel hazzı arttırmak ve hastanın ruhsal durumunu iyileştirir. Çünkü plastik cerrahlar vajina bölgesini bir bütün olarak tedavi ederler. Özellikle iç dudak küçültme ameliyatı (labioplasti) kadınların burun ve meme güzelliğinden sonra en sık yaptığı ameliyatlardan biridir. İzmir Labioplasti fiyatları da bu kapsamda oldukça uygun olarak değerlendirilir.

Labioplasti Nedir?

En sık görülen genital estetik sorunlarından biri dış ve iç dudakların büyüklüğü ve sarkmasıdır. Cinsel estetik ameliyatlardan biri olan labia düzeltmesine "labioplasti" denir. Küçük dudaklar (labia hariç) büyük dudaklar arasında ince deri kıvrımları oluşturur. Ön orta hatta buluşurlar ve klitorisi bir kılıf gibi örterler. Küçük dudaklar, göze çarpmayan bir kırışıklık göstererek geri çekildi. Bazı kadınlarda iç dudaklar o kadar uzundur ki, dış dudaklardan sarkarlar, tıbbi bir soruna yol açmaz, güzelliği bozmak için estetik düşünülür. Labioplasti fiyatları kadınların sürekli olarak merak edip araştırdığı konular arasında yer alır. Bu durum doğumda veya doğumdan sonra olabileceği gibi, kadının cinsel yaşamını kabusa çevirebilecek aşırı kilo alıp vermesinden de kaynaklanabilir. Evli veya bekar, doğum yapmış veya yapmamış herkes dilerse bu operasyonu yaptırabilme şansı vardır.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında labia minör ameliyathane şartlarında olması gerektiği kadar küçülür. Ameliyatın ortalama süresi 1 saattir. İç dudak kendiliğinden eriyen dikişlerle onarılır. Ardından pansuman yapmadan bölgeyi antibiyotikli pomad ile temizleyin. Hasta ertesi günden itibaren günlük hayatına devam edebilir. Dikişlerin iyileşmesi bir hafta içinde tamamlandı. Yaklaşık bir ay sonra iyileşme kimsenin anlayamayacağı şekilde gerçekleşecektir. Genital bölge yara iyileşmesi için şanslı bir bölgedir ve iz çok belirgin değildir. Ameliyattan 4 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz. 

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Genellikle labioplasti ameliyatı sonrası iyileşme iki hafta sürer. İlk bir hafta ödem ve hafif rahatsızlık hissi olur. Labial kesiler çok çabuk iyileşir ve nadiren seçilebilir. Dikişler eriyebilen dikiş olduğundan almaya gerek yoktur. İlk 2 hafta ağır egzersizden, ilk altı hafta vajinal ilişkiden kaçınılmalıdır. Günlük duş alınabilir.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları?

Labioplasti ameliyatı fiyatları iç dudak ve dış dudak estetiğine ve yağ enjeksiyonu yapılmasına göre değişkenlik gösterir.Kliniğimizi arayarak Labioplasti ameliyatı fiyatları ve hakkında bilgi alabilirsiniz.