Yükleniyor

Kuruluk Tedavisi Ne Zaman Gerekir?

Kuruluk Tedavisi Ne Zaman Gerekir?

Lazerle Vajinal Kuruluk Tedavisi

Vajinada bulunan salgı bezleri zaman içerisinde yeterli oranda çalışmaz. Salgı bezlerinin çalışmaması kuruluğa neden olur. Cinsel ilişkide sorun yaşanması, vajinal enfeksiyonların artması ve farklı rahatsızlıkların oluşmasına neden olur. Lazerle vajinal kuruluk tedavisi sayesinde bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. İşlem sırasında tahriş oluşmaz ve kayganlık hissi geri kazandırılır.
Cilt hücrelerinde meydana gelen kuruluğun en önemli nedeni kolajen üretiminin azalması ve durmasıdır. Bu nedenle tedavinin temel prensibi kolajen üretimini desteklemesidir. Lazer ışınları cilt altı dokularında bulunan salgı hücrelerini uyarır ve tekrar kolajen üretilmeye başlanır. Bu sayede kısa sürede bu sorun ortadan kaldırılır.

Kuruluk Tedavisi Ne Zaman Gerekir?

Kadınlar yaşamları boyunca bir kaç defa yüksek hormon değişiklikleri ile karşılaşırlar. Doğum, menapoz, aktif cinsel yaşam ve yaşın ilerlemesi gibi dönemler hormon metabolizmasını tamamen değiştirir. Kadın dış genital bölgesinde bu nedenlere bağlı olarak ilk gerçekleşen komplikasyon kuruluktur. 
Cinsel ilişki sırasında kadının canı yanıyorsa, yeterli düzeyde kayganlık sağlanamıyorsa ve vajina bölgesinde sık sık enfeksiyon meydana geliyor ise lazerle vajinal kuruluk tedavisi önerilir. Genellikle tek seans memnun edici sonuç için yeterlidir. Ancak ilerlemiş vakalarda iki ya da üç seans gerekebilir. Gereken kontrolleri yaptıktan sonra doktor seans sayısını belirler. Ayrıca seans sonucundan elde edilen veriler de ek bir tedaviye ihtiyaç olup olmadığını gösterir ve bir komplikasyon gelişip gelişmediğini de doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. 

Lazerle Vajinal Kuruluk tedavisi Nerede Yapılır?

Lazerle vajinal kuruluk tedavisi özelinde önceki yıllarda sadece hastanelerde yapılan bir tedavi yöntemi iken günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde muayenehane ortamında yapılabilir. Cerrahi bir müdahale olmaması ve anestezi gerektirmemesi gibi nedenlerden dolayı klinik ortamında yapılması mümkündür. Kliniğimiz kurulduğu günden itibaren sektörde yer alan seçkin kurumlardan biri haline gelmiştir. 
Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek hastalarımıza en sağlıklı ve avantajlı tedavi hizmetlerini sunuyoruz. Sizlerde lazerle vajinal kuruluk tedavisi için bizi seçebilirsiniz. İletişim numaralarımızdan dilediğiniz zaman bizleri arayabilir ve randevu alabilirsiniz.