Yükleniyor

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris Estetiği( Klitoral Hudoplasti)

Klitoris bölgesine uygulanan estetik kaynaklı cerrahi müdahaleye klitoris estetiği denir. Kadınlarda cinsel haz ve orgazm için büyük bir yer tutar. Hormonların değişmesi, doğum ve diğer nedenlere bağlı olarak labium minüs klitoris bölgesine kadar gelir.  Deri katlantılarının olması cinsel yaşamı olumsuz etkiler ve çiftler arasında sorun oluşturur. Kadınların kendilerine olan özgüvenleri azalır. Bu nedenle cerrahi müdahale gereklidir. 

Estetik bir görüntü kazanabilmek için iç dudaklar ile birlikte kombine bir işlem uygulanmalıdır. Aksi halde klitoris tümsekciği kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. İç dudak estetiği yapan hekimlerin birçoğu klitoris konusunda uzman değildir. Bu nedenle bu bölgeye müdahale etmek istemeyebilirler. Bu nedenle doktor araştırması çok önemlidir. 

Klitoral Hudoplasti Nasıl Yapılır?

Operasyon genel anestezi altında uygulanır. Ameliyat bölgesi antiseptik solüsyon ile temizlenir. Dudaklara kesi atılır ve kırışık olan katlanma derisi çıkartılır. Klitoris tümseğinde bulunan kalın alanlar düzeltilir. Normalen kalın ve büyük görünen cilt altı dokuları inceltilebilir. Bu operasyon özel cerrahi operasyonu grubunda yer alır. Bu nedenle mutlaka alanında uzmanlaşmış ve klitoris anatomisini iyi bilen hekimler tarafından yapılmalıdır.

Labioplasti ameliyatı klitoris estetiği ile karıştırılır. Ancak iki operasyon birbirinden farklıdır. Bu nedenle bütün jinekologlar bu operasyonu yapamayabilir. Bu nedenle estetik kaygıları ön planda tutan kişiler hekim tercihinde dikkatli olmalıdır. 

Klitoris Estetiği Fiyatları

Cerrahi müdahaleler minimumda olsa hayatı tehdit edebilecek riskler içerir. Bu risklerin seviyesinin en aza indirilmesi için tecrübeli hekim, donanımlı hastane ve eğitimli personel olması çok önemlidir. Estetik operasyonlara artan talepler neticesinde birçok kurum bu hizmetleri veriyor. Ancak ameliyathane ortamlarının elverişli olası, aletlerin ve cihazların yeni teknoloji ile donatılması ve hekimlerin bu alanda uzmanlaşması hastane seçiminde dikkate alınmalıdır.

En iyi estetik sonuçları elde etmek ve sonucundan memnun kalacağınız operasyonlar geçirmek için dikkatli olmalısınız. Klitoris estetiği fiyatları da hastaya göre farklılık gösterir. Kliniğimiz uzun yıllardır estetik cerrahi alanında ki başarıları ile tanınır. Sizler de ayrıcalıklı hizmet almak ve sonucundan memnun kalacağınız başarılı operasyonlar geçirmek için bizleri tercih edebilirsiniz.