Yükleniyor

Genital Siğil Tedavi Yöntemleri

Genital Siğil Tedavi Yöntemleri

Genital Siğil Nedir?

Genital Siğil Nedenleri

Genital siğillerin en yaygın nedeni, HPV virüsünün cinsel yolla bulaşmasıdır. Cinsel temasla virüsün yayılma riski yüksektir.

Bağışıklık sistemi zayıflamış kişiler, HPV virüsüne karşı daha savunmasızdır ve genital siğil oluşma riski artabilir.

Siğiller

Kaşıntı ve Yanma

Genital Siğil Tedavi Yöntemleri

Kriyoterapi, sıvı azot kullanarak genital siğilleri dondurma işlemidir. Bu yöntemle siğiller yok edilir.

Topikal krem ve merhemler, genital siğilleri tedavi etmek için kullanılır. Bunlar genellikle reçetesiz temin edilebilir.

Elektrokoterapi, elektrik akımı kullanarak genital siğilleri yakma işlemidir. Siğilleri yakarak yok eder.

Büyük ve dirençli siğiller cerrahi olarak çıkarılabilir. Bu girişimler daha nadir durumlarda gerekebilir.

Genital siğil tedavisi öncesi, doktorunuz ile tüm seçenekleri ve riskleri tartışmalısınız. Tedavi sonrası, ciltte iyileşme ve siğillerin kaybolması beklenir.

Genital siğil tedavisinde, doktorunuzun önerilerine uymanız önemlidir. Tedavi sırasında cinsel ilişkiden kaçınmanız gerekebilir.

Partner İle İletişim

Korunma Yöntemleri

Genital Siğil Önleme Yöntemleri

Kondom kullanmak, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların riskini azaltabilir. Ancak tam koruma sağlamayabilir.

HPV aşısı, HPV virüsüne karşı koruma sağlar ve genital siğil oluşumunu önleyebilir.

Stres ve Kaygı

Danışmanlık

Genital Siğil Hakkında Yanlış Bilinenler

Genital Siğil Tedavisi Sonuçları

Genital Siğil Tedavisi Maliyeti

Konuyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  1. Sonuç <p style="border: 0px solid rgb(217, 217, 227); box-sizing: border-box; --tw-border-spacing-x: 0; --tw-border-spacing-y: 0; --tw-translate-x: 0; --tw-translate-y: 0; --tw-rotate: 0; --tw-skew-x: 0; --tw-skew-y: 0; --tw-scale-x: 1; --tw-scale-y: 1; --tw-pan-x: ; --tw-pan-y: ; --tw-pinch-zoom: ; --tw-scroll-snap-strictness: proximity; --tw-gradient-from-position: ; --tw-gradient-via-position: ; --tw-gradient-to-position: ; --tw-ordinal: ; --tw-slashed-zero: ; --tw-numeric-figure: ; --tw-numeric-spacing: ; --tw-numeric-fraction: ; --tw-ring-inset: ; --tw-ring-offset-width: 0px; --tw-ring-offset-color: #fff; --tw-ring-color: rgba(69,89,164,.5); --tw-ring-offset-shadow: 0 0 transparent; --tw-ring-shadow: 0 0 transparent; --tw-shadow: 0 0 transparent; --tw-shadow-colored: 0 0 transparent; --tw-blur: ; --tw-brightness: ; --tw-contrast: ; --tw-grayscale: ; --tw-hue-rotate: ; --tw-invert: ; --tw-saturate: ; --tw-sepia: ; --tw-drop-shadow: ; --tw-backdrop-blur: ; --tw-backdrop-brightness: ; --tw-backdrop-contrast: ; --tw-backdrop-grayscale: ; --tw-backdrop-hue-rotate: ; --tw-backdrop-invert: ; --tw-backdrop-opacity: ; --tw-backdrop-saturate: ; --tw-backdrop-sepia: ; margin: 0px; color: rgb(55, 65, 81); font-family: Söhne, ui-sans-serif, system-ui, -apple-system, " segoe="" ui",="" roboto,="" ubuntu,="" cantarell,="" "noto="" sans",="" sans-serif,="" "helvetica="" neue",="" arial,="" "apple="" color="" emoji",="" "segoe="" ui="" symbol",="" emoji";="" font-size:="" 16px;="" white-space-collapse:="" preserve;="" "="">Genital siğil tedavisi, sağlık birimi denetiminde etkili bir şekilde yönetilebilen bir durumdur. Bu tedavi, kişilerin sağlıklarını ve cinsel yaşamlarını korumalarına yardımcı olabilir. Önemli olan, bu konuda uzman bir sağlık profesyoneli ile işbirliği yapmaktır.