Yükleniyor

Genital Estetik Öncesi ve Sonrası

Genital Estetik Öncesi ve Sonrası

Genital estetik öncesi ve sonrası, kadınlar tarafından tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Çoğu estetik cerrahi lokal anestezi kullanır. Ortalama olarak bu işlemler 30-50 dakikada tamamlanır. Doğum anında kesilip dikilmiş veya dikilmemiş yırtık kısımda skar dokusu veya yara izi kalır. Bu durumda vajinanın görünümü farklı olacak, ilişki sırasında ağrı ve farklı sorunlar yaşanacaktır. Bu dokular küçük bir cerrahi müdahale ile çıkarılır ve herhangi bir iz ve reaksiyon olmaması için vajinal giriş dikişlerle eski haline getirilir. Bu şekilde vajina eski haline döndürülebilir. Diğer bir sorun ise Klitoris üzerindeki deri klitorisi gizleyebilir. Bu nedenle kadınlarda orgazm sorunları ortaya çıkacaktır. Bu problemde deri cerrahi olarak çıkarılır. Bu durum ise klitorisi ortaya çıkarır. Bu sayede kadınların operasyon öncesi yaşadıkları cinsel sorunlar operasyon sonrasında ortadan kalkar. Bazı kadınlarda vajina girişinde iç dudakların sarkması hoş olmayan bir görünüme neden olabilir.

Cinsel Fonksiyon Bozukluğu

Diğer alanlarda olduğu gibi tıp alanında da sosyoekonomik düzeyin iyileşmesi ve teknolojik gelişmeler nedeniyle ameliyatla ilgili ve ameliyat sonrası sorunlar azalmıştır. Genital estetik öncesi ve sonrası ameliyatlar, günümüzde hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Vajinal estetik cerrahi genellikle doğumdan sonra vajina girişinde oluşan yırtıkları veya istenmeyen izleri gidermek ve genişlemiş vajinayı küçültmek için kullanılır. Tüm bu sorunlar cinsel işlev bozukluğuna ve psikolojik sorunlara yol açabilir. Cinsel organlarından memnun olmayan ve işlevlerinin bozuk olduğunu düşünen kadınlar vajina güzelliği ile bu durumu düzeltebilirler.

Neden Genital Estetik Olmalıyım?

Genital estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte popülerlik kazanmıştır. Oldukça pratik olan bu operasyonda fazla dokular düzeltilerek fonksiyon olarak zarar görmemeleri sağlanır. Bu süreçte iz kalmaz. Bu sayede operasyon öncesi psikolojik ve disfonksiyon ve cinsel olumsuzluklara neden olan durum operasyon sonrasında düzelmektedir. Genital estetik öncesi ve sonrası arasında belirgin farklılıklar söz konusu olur. Bazı kadınlarda vajinanın dış dudağının yağ dokusu aşırı zayıflık veya yaşlanmaya bağlı olarak zayıflayabilir. Bu durumda vajinanın üstündeki tüylü bölgede kasık karunkül adı verilen iki kasık arasında yer alır. Ayrıca farklı etkenlere bağlı olarak dış dudaklarda incelme olabilir. Bu tip problemde hastanın farklı bölgelerinden bir miktar yağ dokusu elde edilir. Dış görüntüde güzelliği sağlamak için ilgili alana enjekte edilir.