Yükleniyor

Lazerle Genital Estetik

Lazerle Genital Estetik

Genital estetik tedavileri vulva bölgesinin görünümü ve işlevini iyileştirmeye yönelik yapılan prosedürlere verilen genel addır. Genital bölgelerdeki yapısal bozukluklarda, cinsel faaliyet bozukluklarında, doğuma bağlı vajen genişlemesi ve sarkmalarında, idrar kaçırma sorunlarında, genital bölge koyulaşmalarında, genital bölgede buruşma ve cilt sarkması gibi sorunlar baş gösterdiğinde genital estetik tedavileri uygulanabilmektedir. Vajina daraltma, iç dudak estetiği, doğuma bağlı kötü izlerin ve klitoris üzeri katlanmaların düzeltilmesi için cerrahi operasyonlar yapılırken vajen daraltma ve sıkıştırma, vajinal gençleştirme, büyük dudak sıkıştırma, küçük dudak sıkıştırma, genital cilt rengi açma, idrar kaçırma problemlerinin düzeltilmesi ve genital siğil tedavisi için lazer teknolojisine başvurulabilmektedir.

Lazerle genital estetik tedavileri anestezi gerektirmez. Bu uygulamalardada vajen dokusu yenilenmekte ve vajen sıkılaşmaktadır. Lazerle genital estetik tedavileri arasında genital bölge renk açma, küçük dudakları ufaltma ameliyatı olan Labioplasti ve vajina daraltma işlemleri bulunmaktadır.

Bunlardan biri lazerle vajina daraltma uygulamasıdır. Cerrahi yöntemin tercih edilmediği durumlarda, vajinada genişlik ve sarkma çok fazla değilse, cinsel haz ve duyarlılık eksikliği varsa, orgazm olmada güçlük, menopoza bağlı vajinal kuruluk, sık vajinal enfeksiyon, mantar enfeksiyonu, cinsel ilişkide ağrı ve idrar kaçırma sorunları yaşanıyorsa lazerle vajina daraltma yöntemi tercih edilebilmektedir. Bu tedavi 30 dakika sürer ve anestezi uygulanmaz. 

Lazerle labioplasti yöntemi, özellikle kanama riski olan hastalarda tercih edilmektedir. Bu operasyonda iç dudaklar lazerle kesilmektedir. Bu tedavi yöntemiyle büyük ve sarkık durumdaki iç dudakta yer alan sarkık ve fazlalık bölümler alınmaktadır. Estetik kaygıların yanı sıra sarkmış iç dudaklar özellikle cinsel ilişkide ağrıya yol açabilmektedir. Lazerle labioplasti işlemi ortalama 1 ila 1.5 saat arasında sürmektedir. Bu işlem sonrasında antibiyotik ve krem tedavisinin düzenli olarak yapılması çok önemlidir. Operasyon sonrası 2 gün süreyle banyo yapılmaması, 2 hafta deniz ve havuza girilmemesi, 1 ay boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi gerekmektedir.

Lazerle genital beyazlatma işlemi genital bölgede kararmaya sebep olan melanin pigmenti üreten hücrelerin yok edilmesi işlemidir. Tedavi ortalama yarım saat sürmektedir. Anestezik krem ile bölge uyuşturulmaktadır. Bu işlem sonucunda cilt tonunda ortalama olarak %30-40 arası bir açılma gerçekleşmektedir.

Ergenlik, aşırı kilo alıp verme, hamilelik, hormonsal değişimler nedeniyle  bel, kalça, karın, göğüsler, kollar ve bacaklar oluşabilen çatlaklara ve bunların sebebiyet verdiği deformasyona yönelik bir tedavi yöntemi lazerle çatlak tedavisidir. Bu uygulamayla bağ doku uyarılarak canlandırılır ve bölgedeki çatlaklara bağlı renk değişimi hafifletilebilmektedir.